






Abb Motor - Color: Blue
Price: 6000.00 INR / Box
(6000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Brand | ABB |
| Power | 1-500kW |
| Usage | Industrial applications, plant machinery, factory equipment |
| IP Rating | IP55 |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 440V |
| Efficiency | IEC Standard |
| Features | Energy efficient, Low maintenance, Durable, Reliable, Easy install, High performance |
| Color | blue |
| Product Type | Synchronous Motor |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz Hertz (HZ) |
| Speed | 750 / 1000 / 1500 / 3000 RPM RPM |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Color | blue |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | ABB |
| Price Type | fixed |
| Price | 6000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Global Engineers & Automation is one of the leading wholesalers and traders of Electric Motors, Ac Frequency drive,Gear Box, Electric Panel, Gear Motor and much more.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BVAPV0122Q1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BVAPV0122Q1ZC
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Sandeep Kumar
Address
GROUND, B-327 BACK PORTION, HARI NAGAR JANAK PURI, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details





































