




Abb Fdpi-02 Diagnostics And Panel Interface
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Abb
In Stock
Product Specifications
| Display | LED Indications |
| Output | Diagnostic signals, Data to panel |
| IP Rating | IP20 |
| Protection Level | Other, Panel Mount, user accessible |
| Installation Type | Panel Mounting |
| Usage & Applications | Integrated with drive panels for diagnostics |
| Mounting Type | Panel Mounted |
| Connectivity Type | RS485, TTL serial interface |
| Features | Provides diagnostic information, Simple connectivity, LED status indicators |
| Product Type | Diagnostic and Panel Interface Module |
| Operating Temperature | 0AdegC to +50AdegC |
| Working Temperature | 0AdegC to +50AdegC |
| Input | Fieldbus and Drive signals |
| Application | ABB Drives Diagnostics and Monitoring |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 70 mm x 50 mm x 25 mm |
| Weight | Approx. 0.15 kg |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
automotive diagnostic equipment in Bhavnagar
Report incorrect details























