
Variable Speed Chiller, Material: Ms, Cs, Ss
Price: 2000000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 50 kW |
| Refrigerant | R410A |
| Voltage | 380V |
| Dimensions | 1500x1000x1800 mm |
| Weight | 500 kg |
| Material | Steel |
| Usage | Industrial process cooling,HVAC systems, laser cutting machines. |
| Features | Precise Cooling, Energy Savings, Reliable Operation, Easy Control, Compact Design |
Product Overview
Key Features
Variable Speed Chiller
Company Details
Teqtive Engineering India Private Limited, Registered in 2021 at Ghaziabad in Uttar Pradesh, is a leading Manufacturer,Supplier of Cooling Tower & Chilling Plants in India. Teqtive Engineering India Private Limited is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Variable Speed Chiller, Teqtive Engineering India Private Limited has made a reputed name for itself in the market with high-quality Air Cooled Chiller 7, Air Cooled Chiller 8, Air Cooled Screw Chiller 4, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Teqtive Engineering India Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cooling Tower & Chilling Plants in bulk from Teqtive Engineering India Private Limited at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Teqtive Engineering India Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cooling Tower & Chilling Plants in bulk from Teqtive Engineering India Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAHCT5150E1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAHCT5150E1ZD
Ghaziabad, Uttar Pradesh
proprietor
Mr. Naveen Koti
Address
S-47, South Side Industrial Area, Near Hanuman Mandir, Lal Kuan, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201002, India
water cooled chiller in Ghaziabad
Report incorrect details































