
Variable Refrigerant Volume Ac
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Touch N Chill
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 10-20 kW |
| Refrigerant | R410A |
| Power Supply | 380-415V |
| Dimensions | 1500x1000x800 mm |
| Weight | 500 kg |
| Noise Level | 65 dBA |
| Usage | Commercial HVAC |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Energy efficient, Sleep mode, Easy install, Glow buttons, Timer, Robust build, Low maintenance |
| Payment Terms | Others, Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 unit Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | Carton Boxes Packaging |
| Main Domestic Market | Tamil Nadu |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AXSPR1385G1Z2
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AXSPR1385G1Z2
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Arun Thomas
Address
No:1/95, 1st Street, Thiruvalluvar Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600118, India
concealed split ac in Chennai
Report incorrect details

































