
Variable Frequency Drive Services
Price: 25000.00 INR
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 100x150x200 mm |
| Weight | 5 kg |
| Input voltage | 380-480V |
| Output power | 15 kW |
| Material | Aluminum |
| Protection | IP20 |
| Communication | Ethernet/Modbus |
| Features | Energy savings, Precise control, Easy installation, Remote monitoring, Reduced downtime, Improved efficiency, Cost reduction |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | PROAKTIVE ENGINEERING |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACPPN1250J1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACPPN1250J1ZE
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Srinivas Nagarad
Address
F2, Abhiman Gram, Near Chaitanya Nagari, Warje, Pune, Maharashtra, 411058, India
variable frequency drives in Pune
Report incorrect details





























