
Light Grey Variable Frequency Drive Inverter
Price Trend: 220-270 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 sets
In Stock
Product Specifications
| Output | 380-440V |
| Input | 380V |
| Control Type | vector control |
| Voltage | 380V Volt (v) |
| Color | Light Grey |
| Dimension (L*W*H) | 382*273*270 Millimeter (mm) |
| Weight | 5.4 Kilograms (kg) |
| FOB Port | Jiangsu Sheng |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | depends on quantity, usually in stock Months |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Middle East, Eastern Europe, Western Europe, South America, Australia, North America, Africa, Asia, Central America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE |
Product Overview
Key Features
Our Advantage
1. Professional Service:
With the help of professional Technology team, we provide the best sales and maintenance as well as the long-term warranty.
2. Enough Inventory
Store many kinds of items which are discontinued or rared for all customers.
3. Superior Marketing foresight.
Follow the Network development with the professional Global Marketing Analysis, we open Real Store and online shop together to offer clients best products and competitive price in short time.
4. Win-Win BusinessTheory
Our company theory is fast in accessories supply, most competitive in price, most convenient in Tech Consultation.
1. Professional Service:
With the help of professional Technology team, we provide the best sales and maintenance as well as the long-term warranty.
2. Enough Inventory
Store many kinds of items which are discontinued or rared for all customers.
3. Superior Marketing foresight.
Follow the Network development with the professional Global Marketing Analysis, we open Real Store and online shop together to offer clients best products and competitive price in short time.
4. Win-Win BusinessTheory
Our company theory is fast in accessories supply, most competitive in price, most convenient in Tech Consultation.
Company Details
With high production capacity, good customer retention rate, increasing growth rate and bettering employees productivity, Tideway Technology Wuxi Co Ltd., has reached the height of success. Our Shenzhen, Guangdong (China) based company was formed as manufacturer in the year 2001 to meet global demands of hi-end electrical products. Through the years, our company has gained expertise in manufacturing flawless in functionality VFD Panel, AC Drive Panel, Frequency Inverter and Electrical Inverter. More than 18 years of long-standing in this field has empowered us to not only deliver best solutions in electrical domain, but to meet modern customers demands pertaining to transparent deals and customer-centric approach. We care for our customers by directly asking for feedback, informing about changes that are going to ta
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Jiangsu, Jiangsu Sheng
Name
Mr Tianhao Wang
Address
HEADQUARTER: 3F, C2 Building No. 999, Gaolang Road, Wuxi, Jiangsu, Jiangsu Sheng, China
Report incorrect details
























