
Variable Frequency Ac Resonant Test Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 110-120V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Voltmeter Range | 0-70kV AC/DC |
| Current Meter Range | 40mA |
| Brand | Phoenix |
| Weight | Variable |
| Usage | GIS testing on-site |
| Dimensions | Variable |
| Features | Lightweight, Transportable, Easy setup, High power, On-site testing |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tekmeasure Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Testing & Measuring Equipment in bulk from Tekmeasure Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAECT7516K1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAECT7516K1Z7
Indore, Madhya Pradesh
Sales
Mr. Vivek Trivedi
Address
S-2, Empire Metro, Near Shishukunj School Opp. Best Price Store, Bypass Road. Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
Report incorrect details





























