
Vanity Van Body By Shiv Naresh Body Builders
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Primary Color | Orange |
| Body Material | Steel |
| Length (approx.) | 6-8m |
| Width (approx.) | 2-3m |
| Height (approx.) | 2-3m |
| Window Type | Sliding |
| Usage | Mobile salon, film production, artist's studio, or other on-location work |
| Seating Capacity | 4-8 |
| Air Conditioning | Yes/No |
| Features | Robust construction, Long lifespan, Corrosion resistant, Secure transport, Comfortable travel |
Product Overview
Key Features
We are efficiently maintaining the paramount position of quality by manufacturing and supplying an exclusive range of Vanity Van. Provided with proper locks and windows, these vans are used for making the long journey easier and comfortable. Our dexterous workforce manufactures these vans using quality approved metal sheets and steel, sourced from the reliable vendors. The quality analysts check the Vanity Van on finishing and construction parameters to deliver a defect free range to the clients.
Features:
-
Robust construction
-
Longer service life
-
Resistant to corrosion
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHIV NARESH BODY BUILDERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bus Body Parts & Spares in bulk from SHIV NARESH BODY BUILDERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Naresh Kumar Yadav
Address
Sec-17, 18 Road, Opp. Vatika Garden, Gurugram, Haryana, 122017, India
Report incorrect details

































