
Vacuum Cleaner X Force
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Color | Gray |
| Power | 1200W |
| Weight | 5 kg |
| Dimensions | 40x30x25 cm |
| Suction Power | 200mbar |
| Dust Capacity | 2L |
| Cord Length | 5m |
| Usage | Home and light commercial use. Ideal for cleaning floors, upholstery, and hard-to-reach areas. |
| Material | ABS plastic |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Durable design, Long life, Efficient operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dhruva Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Dhruva Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Alwar, Rajasthan
Proprietor
Mr. Yogesh Dixit
Address
UIT , Sector 6, Gaurav Path, Neemrana, Opposite Central Park, Alwar, Rajasthan, 301705, India
dry vacuum cleaner in Alwar
Report incorrect details






































