
Shukla & Son's Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Color | Silver |
| Power | 120V |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 25x15x10cm |
| Dust Capacity | 0.5L |
| Material | ABS Plastic |
| Usage | Cleaning Cars, desks, and other small areas. |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Powerful suction, Easy handling, Compact design, Quiet operation, Lightweight, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shukla & Son's Textile has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Shukla & Son's Textile at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. S Singh
Address
D-317, B-Ganesh Complex, 1st floor, near- Railway Crossing, Hanuman Mandir, pandav nagar, Delhi, Delhi, 110094, India
cordless vacuum cleaner in Delhi
Report incorrect details










































