
Upvc Sheet - Pattern: Color Coated
Price: 35.00 INR / Square Foot
(35.0 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
41.30 INR / Square Meter
Weight :
4.60 Kilogram
1 Pack Contains :
300
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | Other |
| Type | UPVC Sheet |
| Size | Customized |
| Shape | As per requirement |
| Pattern | Color Coated |
| Thickness | 0.5-1 Millimeter (mm) |
| FOB Port | Gujarat |
| Supply Ability | 500000 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 0.10 cm |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 300 |
| Product Unit | 100 Square Meter/Square Meters |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 100 |
| MRP | 41.30 INR |
| Unit Type | Square Meter/Square Meters |
| Moq | 100 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Weight | 4.60 Kilogram |
| Price | 35.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | BHRAMANI ROOFING |
| Pkg Box Breadth | 113.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BHRAMANI ROOFING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Roofing Systems in bulk from BHRAMANI ROOFING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AANFB1579N1ZZ
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AANFB1579N1ZZ
Vadodara, Gujarat
Marketing -Director
Mr Milan
Members since
4 Years
Address
24, Arihant Super Market, Near Lalbaug Bridge, Opposite SBI Bank, Manjalpur, Vadodara, Gujarat, 390011, India
upvc roof sheets in Vadodara
Report incorrect details

































