
Upvc Pressure Pipe
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Handyfit Industries
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Off-white |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Wall Thickness | Variable |
| Length | 6m |
| Usage | Underground & drainage sewerage fittings |
| Features | High strength, Corrosion resistant, Long lifespan, Easy installation, Lightweight, Cost effective |
| Sample Available | Yes |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Middle East, Africa, Eastern Europe, South America, Western Europe, Asia, Central America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAJFH0780K1ZA
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAJFH0780K1ZA
Morbi, Gujarat
Partner
Mr Pithiya Kishan
Address
Plot No. 1, Opp. Sadbhav Ceramic, Nava Dhuva Road, At. Lakaddhar, Tal. Wankaner, Morbi, Gujarat, 363621, India
Report incorrect details

































