
Upvc Plastic Reducing Bush - Color: White
Price: 6.96 INR / Piece
(5.90 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
6.96 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
50000
In Stock
Product Specifications
| Features | Good Quality |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | white |
| Shape | Round |
| Standard | ASTM |
| Size | 1/2 inch to 2 inch |
| Warranty | 1 Year |
| FOB Port | MUNDRA |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 5000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Box |
| Main Domestic Market | Himachal Pradesh, Sikkim, Manipur, Andaman and Nicobar Islands, Daman and Diu, Uttarakhand, Dadra and Nagar Haveli, , South India, Assam, Arunachal Pradesh, Bihar, Chandigarh, Delhi, Gujarat, Goa, Haryana, Jammu and Kashmir, Jharkhand, Karnataka, Kerala, Madhya Pradesh, Maharashtra, Mizoram, Meghalaya, Nagaland, Odisha, Punjab, Pondicherry, Rajasthan, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, West Bengal, Lakshadweep, North India, East India, Andhra Pradesh, Central India, West India, Chhattisgarh, All India |
| Certifications | ASTM D 2467 |
| Product Unit | 50000 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Weight | 100.00 Gram |
| Color | white |
| Stock Quantity | 1000000 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 12.00 cm |
| Returnable | No |
| Price | 5.90 INR (Approx.) |
| Moq | 50000 |
| Packsize | 10 |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 12.00 cm |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Price Type | fixed |
| MRP | 6.96 INR |
| Brand Name | Netra |
| Shipping Type | actual |
| Mop | 50000 |
| Minimum Order Quantity | 50000 |
| Minimum Ordered Packs | 50000 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NETRA POLY PLAST PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipe Fittings in bulk from NETRA POLY PLAST PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Thursday To Tuesday
GST NO
24AAFCN0405N1ZM
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAFCN0405N1ZM
Rajkot, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Lalit Khodabhai Vasoya
Members since
12 Years
Address
Plot No. G-1890, Gidc Metoda, Near Kadwani Forging, Kishan Gate Road, Tal. Lodhika, Rajkot, Gujarat, 360021, India
Report incorrect details

































