
Upvc Pipes
Price: 590.00 INR / Piece
(500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
8
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Size Range | 15-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Color | Off-white |
| Standards | IS 4984 |
| Usage | Plumbing, irrigation, industrial applications |
| Temperature Rating | 45°C |
| Features | Durable pipes, Leak proof, Study construction, Superior materials, Reasonable price |
| Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Price | 500.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 8 |
| Product Unit | 8 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 50 |
| Brand Name | GHANSHYAM TRADERS |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 8 |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AVVPS0397Q1ZE
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AVVPS0397Q1ZE
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Raju Sorthiya
Address
Plot No. 109/3, Navdip Complex, B/h Laffans Petro Chem Nr Sbi Panoli, Ankleshwar, Gujarat, 394116, India
Report incorrect details



























