
Upvc Pipes - Solvent Weld Plumbing System | Economical, Superior Quality For Potable Water Distribution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Green |
| Diameter | 25-100mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Length | 100m |
| Usage | Potable water supply, irrigation |
| Standard | IS 4984 |
| Features | Durable pipes, Easy install, Cost effective, Water distribution |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Maranatha Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Maranatha Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhimavaram, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Nani Naidu
Address
Gutlapadu Road, Tanuku, Opposite Elementary School, Bhimavaram, Andhra Pradesh, 534239, India
Report incorrect details






























