
Upvc Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Grey |
| Diameter Range | 20-150mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Length | 6m |
| Standard | IS 4985 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Features | Corrosion resistant, Durable pipes, Long service life, Reliable system |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Supreme Gold Irrigations Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Supreme Gold Irrigations Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAPCS4799A1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAPCS4799A1ZV
Nanded, Maharashtra
Director
Mr. Ramesh Parsewar
Address
Gut No. 51, Osman Nagar Road, Gundegaon, Near Shiva Fertilizer, Nanded, Maharashtra, 431603, India
Report incorrect details








































