
Upvc Pipe By Shrinathji Polyplast
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | uPVC |
| Color | White |
| Diameter Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Length | 6m |
| Standards | IS 4985 |
| Usage | Plumbing and drainage systems; water supply lines; irrigation systems. |
| Features | Durable pipes, Cost effective, Fine finish, Rugged construction, Superior quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shrinathji Polyplast has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Shrinathji Polyplast at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Employee Count
20
Establishment
2017
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
partner
Mr. Mahesh Malviya
Address
plot no.g-2137, kadvani forge road, nr.galaxy stamping, kishan gate, g.i.d.c.lodhika, metoda, Rajkot, Gujarat, 360021, India
Report incorrect details
































