
Upvc Pipe - Uniform Thickness, Rust Resistant | Flawless Finish With Superior Quality Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Gray |
| Size Range | 20-150mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Length | 6m |
| Standards | IS 4984 |
| Usage | Water supply systems and drainage applications |
| Features | Rust resistant, Flawless finish, Uniform thickness, Durable, Affordable |
Product Overview
Key Features
Features:
Rust resistivity
Flawless finish
Available in uniform thickness
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DKL International has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from DKL International at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2014
GST NO
24AVCPM5293Q1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AVCPM5293Q1ZY
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Dharam Moliya
Address
210, JP Tower, Tagore Road, Nr. BHakti Nagar, Stastion Plot, Rajkot, Gujarat, 360002, India
Report incorrect details





































