
Upvc Pipe - Premium Quality, Durable Design In Various Lengths And Diameters | Long Lasting Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Gray |
| Diameter | 20-150mm |
| Length | 2-6m |
| Pressure Rating | 10-16 bar |
| Standard | ISO 4427 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Features | Durable, Long-lasting, Versatile, High-quality, Corrosion-resistant |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Om Pvc Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Om Pvc Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Morbi, Gujarat
Partner
Mr. Prafulbhai Ramjibhai Bavarva
Address
Rajpar Road, Sanala, District, Opp. Samarpan Laminates Morbi, Gujarat, 363641, India
Report incorrect details


































