
Upvc Flange
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Black |
| Size Range | 25-150mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Standard | ISO 4427 |
| Weight Range | 50-500g |
| Usage | Water supply, tube wells, drainage |
| Features | Durable, Reliable, Watertight, Easy Install, Cost-effective, Corrosion-resistant |
Company Details
Business Type
Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
5
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CGRPP7349J1ZM
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CGRPP7349J1ZM
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Chirag Patel
Address
B No. - 59/F/5, Mahalaxmi Ind. Estate, Phase - 1, Vatva GIDC, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
Report incorrect details






































