
Upvc Drainage System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Dark Gray |
| Diameter Range | 50-150 mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Standards | IS 4985 |
| Usage | Wastewater drainage in buildings and industrial setups. |
| Temperature Range | 0-40°C |
| Features | Durable pipes, Easy install, Reliable system, Cost effective, Long lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PERFECT AGROPLAST PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from PERFECT AGROPLAST PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Hashmukh Sanghrajka
Address
213, NARSI NATHA STREET, BHATBAZAR, Mumbai, Maharashtra, 400009, India
Report incorrect details


































