
Upvc Column Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Off-white |
| Diameter Range | 25-150 mm |
| Pressure Rating | 10-25 bar |
| Length Range | 6-12 m |
| Class | Standard/Heavy |
| Usage | Submersible pump applications, chemical, dairy, food industries |
| Features | Leak proof, Easy install, High strength, Long life, Lightweight, Unique joint |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1958
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Amit C. Ambasana
Address
Near Shraddha Complex, Opp Asha Society, Isanpur Main Road, Ahmedabad, Gujarat, 382443, India
Report incorrect details


































