
Ups & Power Supply
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Range | 1-30 kVA |
| Input Voltage | 220/380/415V |
| Output Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Technology | Double conversion |
| Efficiency | 85%+ |
| Usage | Backup power for critical loads |
| Operating Temp | 0-50°C |
| Protection | Overload/short circuit |
| Features | High efficiency, Redundant config, Web enabled, Reliable system, Easy upgrade, Multiple inputs |
Company Details
We are online ups system Manufacturer with inbuilt isolation transformer copper wound transformers & provide all features like a Multinational products .
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AIHPM3752A1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AIHPM3752A1ZK
Delhi, Delhi
Director
Mr. Arvind Gopal
Address
Plot No-104, Ground Floor, 45B-Hasanpur Main Road, I. P. Extension, Opp. Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
high voltage power supply in Delhi
Report incorrect details


























