
Ups Power Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Capacity | 750VA |
| Output Voltage | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| Battery Type | Lead-acid |
| Dimensions | 150x400x200mm |
| Weight | 10kg |
| Usage | Backup power for computers and sensitive equipment |
| Efficiency | 90% |
| Compliance | IEC62040 |
| Features | Power backup, Surge protection, Reliable power, Consistent output, Data protection |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAI TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get UPS & Power Supply from SAI TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
14
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BSUPS3362N1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BSUPS3362N1ZR
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Kartar Singh
Address
A-25, 2nd Floor, Office No - 8, Okhla Industrial Area Phase 1, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details




































