
Ups Inverter, Output Voltage: 230 V
Price: 6490.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPS Inverter |
| Dominant Color | Silver |
| Power Capacity | 1000 VA |
| Output Voltage | 230V AC |
| Waveform | Pure Sine |
| Efficiency | 85% |
| Dimensions | 300x200x150mm |
| Weight | 8kg |
| Usage | Backup power for home, office, and small businesses. Protects sensitive electronics from power surges and outages. |
| Features | Power backup, Stable voltage, Surge protection, Reliable power, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AABCE1051D1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AABCE1051D1ZA
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. G P. Sharma
Address
J-453, Electronic Zone, RIICO Industrial Area Tonk Road, Near Chatrala Circle, Sita Pura, Jaipur, Rajasthan, 302022, India
apc ups in Jaipur
Report incorrect details




























