
Ups Inverter - Full-time Performance With Isolated Utility Input | Vacuum Fault Interrupter For Uninterrupted Power Delivery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 10x12x5 inches |
| Weight | 10kg |
| Power Rating | 1000VA |
| Input Voltage | 230V AC |
| Output Voltage | 230V AC |
| Battery Type | Lead Acid |
| Features | Pure Sine Wave, Power Backup, Reliable, Durable, Safe, Stable Power, Easy Install |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NVS TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Inverters & Ups Equipment from NVS TECHNOLOGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thanjavur, Tamil Nadu
Name
Mr. Manikandan N
Address
No.18, Anna Nagar, Eswari Nagar,Medical College Road, Thanjavur, Tamil Nadu, 613004, India
apc ups in Thanjavur
Report incorrect details






























