
Ups (Eb 400)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power rating | 400 VA |
| Battery type | Lead-acid |
| Input voltage | 230V |
| Output voltage | 230V |
| Dimensions | 40x30x20cm |
| Weight | 10 kg |
| Protection | Overload, short-circuit |
| Features | Reliable power, Long backup, Easy installation, Affordable price, 2 year warranty |
Product Overview
Key Features
1 battery system
2 year warranty.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mars Electrotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Inverters & Ups Equipment in bulk from Mars Electrotech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Name
Mr. Anil Khandelwal
Address
S-1, RIDDI SIDHI APPARTMENT, VAISHALI NAGAR, Jaipur, Rajasthan, 302021, India
industrial online ups in Jaipur
Report incorrect details






























