
Ups (Eb 1500)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power rating | 1500VA |
| Battery type | Single |
| Output voltage | 230V |
| Dimensions | 40x30x20cm |
| Weight | 10kg |
| Material | ABS plastic |
| Efficiency | 90% |
| Features | Reliable power, Long backup, Affordable price, Easy installation, 2-year warranty |
Product Overview
Key Features
Single battery system
2 year warranty.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mars Electrotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Inverters & Ups Equipment in bulk from Mars Electrotech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Name
Mr. Anil Khandelwal
Address
S-1, RIDDI SIDHI APPARTMENT, VAISHALI NAGAR, Jaipur, Rajasthan, 302021, India
industrial online ups in Jaipur
Report incorrect details































