
Ups Batteries - Lead Acid 12v 100ah, High Capacity, Long Life, Reliable Power, Low Maintenance, Power Efficiency
Price: 7999.00 INR
(7999 INR + GST)
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Battery Type | Lead Acid |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 100Ah |
| Dimensions | 350 x 175 x 190mm |
| Weight | 25kg |
| Terminal Type | F2 |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High Capacity, Long Life, Reliable Power, Low Maintenance, Power Efficiency |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M B PATEL ASSOCIATES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from M B PATEL ASSOCIATES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1998
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Rajesh Patel
Address
Plot No-B/26, Ranoli Commercial Complex, Ranoli, GIDC, N H No 8, Vadodara, Gujarat, 391350, India
ups battery in Vadodara
Report incorrect details


























