
Ss Powder Sampler
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Daarvi
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Length | 300mm-1000mm |
| Diameter | 10-25mm |
| Weight | 0.5-2kg |
| Number of Holes | 3-6 |
| Hole Size | 2-5mm |
| Usage | Sampling powders from containers, ensuring representative samples are collected for quality control or testing. Suitable for various powder types, and container sizes. |
| Features | Easy Sampling, Durable Design, Precise Results, Stainless Steel, Powder Sampling |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | As per requirement Per Month |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton box packing available. |
| Main Domestic Market | Himachal Pradesh, Uttarakhand, Maharashtra, Gujarat, All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vasai, Maharashtra
Proprietor
Mrs. Neeta Panchal
Address
Survey No.35, Beside Kala House Ind.estate, Opp. Geeta Udhyog Nagar, No.03, Nirmal Automobile, Range office, Vasai, Maharashtra, 401208, India
powder sampler in Vasai
Report incorrect details


















