
Ss Plate By Mayur Steel Corporation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Thickness Range | 1-100 mm |
| Width Range | 500-2000 mm |
| Length Range | 1000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill finish |
| Grade | 304, 316 |
| Usage | Structural components, pressure vessels, chemical processing equipment. |
| Features | High Quality, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mayur Steel Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Iron & Steel in bulk from Mayur Steel Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
8
Establishment
1985
GST NO
27AADPJ5394H1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADPJ5394H1ZI
Mumbai, Maharashtra
MARAKETING MANAGER
Mr. Yogesh R Jain
Address
47/49, 1ST PATHAN STREET, PRABHU SHRIRAM MANDIR MARG, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
t plates in Mumbai
Report incorrect details



































