
Ss Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| OD Range | 6-100mm |
| Wall Thickness Range | 1-10mm |
| Length Range | 1-6m |
| Surface Finish | Polished |
| Standards | ASTM/IS |
| Usage | Construction, automotive, engineering applications |
| Features | Durable pipes, Sturdy design, Precise dimensions, Various sizes, Multiple uses |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ramdev Sales Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from Ramdev Sales Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AACPC5636L1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AACPC5636L1ZU
Chhatral, Gujarat
Director
Mr T L Chowdhary
Address
Plot No. 2322/14, G.I.D.C, Estate, Phase-II, Dist. Gandhinagar, Chhatral, Gujarat, 382729, India
Report incorrect details

























