
Stainless Steel Pipes - Impeccable Finish , Highly Durable And Corrosion Resistant
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Outer Diameter | 25-100mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 1-6000mm |
| Surface Finish | Polished |
| Grade | 304/316 |
| Usage | Plumbing, structural framing, and industrial applications |
| Features | Corrosion resistant, Highly durable, Impeccable finish, Precise dimensions, Easy installation |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Features:
Impeccable finish
Highly durable
Corrosion resistance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JRM ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from JRM ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. T. J. Kani Nadar
Address
Plot no-7/8, nargaon char rasta, gidc, sarigam, Vapi, Gujarat, 396155, India
Report incorrect details




























