
Ss Pipes By J K Metal
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Outer Diameter | 6-150 mm |
| Wall Thickness | 1-10 mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Polished |
| Standards | IS 3126 |
| Usage | Plumbing,industrial applications, chemical processing, HVAC systems |
| Features | Corrosion resistant, High strength, Durable pipes, Easy installation, Wide range |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J K Metal has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from J K Metal at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1995
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mahendra Goyal
Address
Building No.80, Shop No. 05, Ground Floor, Near Goldeval Temple, 2nd Kumbharwada Lane, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
Stainless Steel Pipes in Mumbai
Report incorrect details


























