
Ss Pipes - Superior Grade Stainless Steel, Various Sizes And Dimensions | Stringently Tested For Flawless Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 304/316 |
| Outer Diameter | 6-150 mm |
| Wall Thickness | 1-10 mm |
| Length | 6000 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Industrial applications, plumbing, chemical processing, food and beverage |
| Features | Corrosion Resistant, High Strength, Durable, Versatile, Precise Dimensions |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ashwin Trading Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from Ashwin Trading Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AMNPP9953E1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AMNPP9953E1ZK
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ramesh Patel
Address
Plot No.301, Sauri Complex, Bardolpura, O/s. Dariyapur Gate, Opp. Muncipal School, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
ss pipes in Ahmedabad
Report incorrect details









































