
Ss Pipes - Stainless Steel, High-quality Durability | Versatile Applications, Outstanding Client Appreciation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 304/316 |
| Diameter Range | 10-100mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Construction, industrial applications, and infrastructure projects |
| Features | Durable, Corrosion resistant, Versatile, High strength, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R.D.steels has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from R.D.steels at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2009
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Properiter
Mr. Daksh Gupta
Address
10578/22 Shanker Gali no-2, Moti Khan Pharghanj, New Delhi, Delhi, 110055, India
Report incorrect details























