
Ss Pipes - High-quality Stainless Steel, Robust Design | Long-lasting Performance, Engineered Excellence
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| OD Range | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Polished |
| Standards | ASTM, IS |
| Usage | Industrial applications, chemical processing, and fluid transfer systems |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant, Long Lasting, Precise Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1985
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AANFS5871L1ZD
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AANFS5871L1ZD
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Satish Mehta
Address
29, 1st Floor, Building No. 247 S. V. P. Road, Harharwala Building, Ground Floor, Ardeshir Dadi Street, Near Alankar Cinema, S. V. P. Road, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
Stainless Steel Pipes in Mumbai
Report incorrect details






























