
Ss Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 304/316 |
| OD Range | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6000mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Plumbing, industrial applications, and structural support |
| Standards | IS/ASTM |
| Features | Corrosion resistant, High strength, Durable pipes, Cost effective, Versatile usage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Viratra Metal has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from Shree Viratra Metal at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
4
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AUPPP5761J1ZV
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AUPPP5761J1ZV
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ashok
Address
65/71, Haji Kasam Bidg, Off No 23, 1 Floor, S S M Marg, 2 Khumbharwada Mumbai, Maharashtra, 400004, India
Stainless Steel Pipes in Mumbai
Report incorrect details





























