
Ss Pipes - Stainless Steel, Highly Durable & Rust-resistant | Reliable Installation, Industry-compliant Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Grade | 304/316 |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Plumbing, industrial applications, and structural support |
| Features | Rust resistant, Highly durable, Reliable, Easy install, Competitive price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ashok Malik & Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from Ashok Malik & Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Chandigarh, Chandigarh
Proprietor
Mr. Ashok Malik
Address
Bay Shop No. 12, Sec 18-D, Chandigarh, Chandigarh, 160018, India
Stainless Steel Pipes in Chandigarh
Report incorrect details


























