
Ss Perforated Tubes - Stainless Steel, Diameter 10-100mm, Hole Diameter 2-10mm | Corrosion Resistant, High Strength, Easy Cleaning, Versatile Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter Range | 10-100mm |
| Wall Thickness | 1-5mm |
| Hole Diameter | 2-10mm |
| Hole Pattern | Round |
| Length | Customizable |
| Usage | Filtration, fluid handling, industrial screening |
| Features | High strength, Corrosion resistant, Durable tubes, Precise holes, Easy cleaning, Versatile use |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dilpreet Tubes Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Tubes & Tube Fittings in bulk from Dilpreet Tubes Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
70
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AABCD6242R1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AABCD6242R1Z8
Hyderabad, Telangana
Name
Mr. Harish Mehta
Address
Plat No. 8, Road No. 5, IDA, Opposite HP Petrol Pumb Nacharam, Hyderabad, Telangana, 500076, India
perforated tube in Hyderabad
Report incorrect details
































