
Ss Pallete
Price: 4000.00 INR
(4000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
4000.00 INR / Piece
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| material | Stainless steel |
| load_capacity | High |
| surface_finish | Polished |
| welding_type | TIG |
| frame_type | Square |
| design | Open deck |
| application | Industrial |
| Features | Durable build, Easy cleaning, Customizable size, Corrosion resistant, Hygienic surface, Long-lasting, Cost-effective |
| Pkg Box Length | 120.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 1000 |
| Moq | 10 |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 90.00 cm |
| Price | 4000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Brand Name | SHIV KRUPA STEEL WORKS |
| Mop | 10 |
| Pkg Box Height | 4.00 cm |
| MRP | 4000.00 INR |
| Packsize | 10 |
| Shipping Type | free |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1998
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27BEIPS5690R1ZB
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BEIPS5690R1ZB
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Shivaji Sadhu Shikare
Address
Room No.7, First Floor, Laxmi Chawl, Opp.tunga Village, Saki Vihar Road, Muranjanwadi, Sakinaka, Mumbai, Maharashtra, 400072, India
stainless steel pallet in Mumbai
Report incorrect details








































