
Ss Ointment Plant - High-quality Stainless Steel, Compact Design For Efficient Production
Price Trend: 500000.00 - 1000000.00 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ointment Plant |
| General Use | Pharmaceutical, Cosmetic and Chemical Industry |
| Material | Other, Stainless Steel (SS304/SS316) |
| Capacity | 50 kg to 1000 kg |
| Weight (kg) | Varies as per capacity (Approx. 800-2500 kg) |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Voltage | 220V/380V/440V |
| Dimension (L*W*H) | Customized as per requirement |
| Feature | Other, GMP Model, Leakproof, Easy Cleaning, Manual/Auto Operation |
| Color | Other, Silver |
| Supply Ability | 4 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
27
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AASCA8697C1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AASCA8697C1Z1
Mira Bhayandar, Maharashtra
Director
Mr. Narendra Rane
Members since
7 Years
Address
B No. 703, A-Wing, Sheetal Complex, Kashigaon, Nr Vijay Nagar, Mira Bhayandar, Maharashtra, 401107, India
ointment manufacturing plant in Mira Bhayandar
Report incorrect details
































