
Electric And Lpg Gas Operated Stainless Steel Body Noodle Steamer Application: Hotel
Price: 41300.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
41300.00 INR / Unit
Weight :
100.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Length | 30 Inch (in) |
| Application | Hotel, Restaurant, Canteen |
| Width | 30 Inch (in) |
| Height | 54 Inch (in) |
| Material | Stainless Steel |
| Other Material | SS Angle |
| Power Source | Electric |
| Installation Guideline | Install 12 KW Heater |
| Size | 30X30X54 |
| Use | Hotel, Home |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | Bubble packing |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 41300.00 INR |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 54.00 in |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 100 |
| Stock Quantity | 100 |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | SHIV KITCHEN EQUIPMENTS |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Weight | 100.00 Kilogram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Make : Engineered
Material : Stainless Steel Sheet
Available in electric & LPG gas operated
SS Thickness : 304 1.6mm
Sheets Leg Diameter : 32mm round pipe
SS Single use for hanging noodles
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AZIPK1015A1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AZIPK1015A1Z3
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director Sales
Mr Shiv Kumar
Members since
2 Years
Address
Kh No. 10/8, Village -Tilangpur Kotla, Near Dispensary Wali Gali, Nangloi-Najafgarh Road, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details
































