
Solar Power System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Plant Capacity | 5 kW |
| Plant Type | Grid Tie |
| Panels | Multiple |
| Inverter | DC to AC |
| Mounting | Rack system |
| Operating Voltage | 12V |
| Weight | 50kg |
| Usage | Residential electricity generation |
| Features | Clean energy, Renewable source, Cost effective, Easy install, Grid compatible |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAFCR1977H1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAFCR1977H1Z6
Faridabad, Haryana
MARKETING MANAGER
Mr Jagmeet Singh Ratra
Address
PLOT NO. 3, STREET NO.1, NEAR GULMOHAR GARDEN, PALI BHAKRI ROAD, Faridabad, Haryana, 121004, India
solar power system in Faridabad
Report incorrect details







































