
Solar Power System - Superior Grade Performance, Best Quality Assurance | Widely Appreciated By Clients Nationwide
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 250W-350W |
| Efficiency | 18%-20% |
| Voltage | 12V/24V |
| Dimensions | 1650x992x35 mm |
| Material | Silicon,Aluminum |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential & commercial power generation |
| Features | Clean energy, Reduced costs, Eco-friendly, Renewable source, Sustainable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Adhara Solar has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from Adhara Solar at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Maneet Khurana
Address
Sector 25, Near HP L Ltd, Faridabad, Haryana, 121006, India
solar power system in Faridabad
Report incorrect details
































