
Solar Power System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | White |
| Power Output | 100W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 600x300 mm |
| Voltage | 12V |
| Weight | 5 kg |
| Certification | IEC 61215 |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential/commercial applications, powering lights, appliances, small electronics |
| Features | Renewable energy, Clean power, Cost savings, Eco-friendly, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GREENSO SOLAR TECHNOLOGIES P LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from GREENSO SOLAR TECHNOLOGIES P LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
18
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Marketing Head
Mr. Ankit Sheoran
Address
293, K.S. Estate, Westend Marg, Saidulajab, Saket, New Delhi, Delhi, 110030, India
Report incorrect details


































