
Solar Power System - High Efficiency Photovoltaic Panels, Enabling Sustainable Energy Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Mono-crystalline |
| Power Output | 100W-500W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 10-30kg |
| Efficiency | 18%-22% |
| Usage | Residential/Commercial power |
| Warranty | 5-10 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Material | Silicon |
| Features | Clean energy, Renewable source, Cost savings, Eco-friendly, Sustainable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G-NEXTER ENERGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from G-NEXTER ENERGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Puducherry, Puducherry
Director
Mr. Riaz
Address
Auroville, Puducherry, Puducherry, 605009, India
solar power system in Puducherry
Report incorrect details

































