
Solar Power Panel Sheet
Price: 55.00 INR
(55.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 1000x500mm |
| Material | Tempered glass |
| Power Output | 150W |
| Voltage | 12V |
| Efficiency | 17% |
| Weight | 10kg |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Usage | Powering small devices, water heating |
| Features | High efficiency, Durable, Reliable, Easy installation, Low maintenance |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Month |
| Delivery Time | As Per Requirement Week |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 250 |
| Mop | 50 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 50 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Product Unit | 50 Kilowatt/Kilowatts |
| Price | 55.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Kilowatt/Kilowatts |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACQPS6015F1ZC
Payment Mode
Letter of Credit (L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACQPS6015F1ZC
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Managar
Mr. Laukik Sanghavi
Address
Office 2, Dew Drop Villa, Behind Parishram Electronic Hub & Cooling Solution, Bibwewadi, Pune, Maharashtra, 411037, India
solar power products in Pune
Report incorrect details































