
Solar Power Panel - Poly Crystalline, 24 V, 0.80-2.80 A, Maximum Power 11-99 W | Mnre Approved, High Efficiency, Durable Design, Easy Installation, Reliable Power
Price Trend: 29.00 - 40.00 INR / Kilowatt
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
0.5 Kilowatt
In Stock
Product Specifications
| Type | Poly Crystalline |
| Power | 11-99 W |
| Voltage | 24 V |
| Current | 0.80-2.80 A |
| Approval | MNRE Approved |
| Material | Silicon |
| Features | High Efficiency Durable Design Easy Installation Cost-Effective Reliable Power MNRE Approved Long Lifespan |
| Supply Ability | 20 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09DAOPD4795L1ZW
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09DAOPD4795L1ZW
Varanasi, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Suryakant Dixit
Address
Arazi No. 373/3, Sindhora Road, Badalalpur, Chandmari, Varanasi, Uttar Pradesh, 221002, India
commercial solar panels in Varanasi
Report incorrect details








































