
Rooftop Solar Power Panel
Price Trend: 29.00 - 40.00 INR / Kilowatt
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
0.5 Kilowatt
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| MNRE Approval | Yes |
| Power Output | 11-99 W |
| Operating Voltage | 24 V |
| Short Circuit Current | 0.80-2.80 A |
| Dimensions | Variable |
| Usage | Residential and commercial rooftop solar power generation |
| Weight | Variable |
| Features | Solar Power, MNRE Approved, Rooftop Mounting, Renewable Energy, Poly Crystalline |
| Material | Other |
| Supply Ability | 20 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09DAOPD4795L1ZW
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09DAOPD4795L1ZW
Varanasi, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Suryakant Dixit
Address
Arazi No. 373/3, Sindhora Road, Badalalpur, Chandmari, Varanasi, Uttar Pradesh, 221002, India
commercial solar panels in Varanasi
Report incorrect details







































